Haus Springpfuhl Eg Villa

  • 150 m²
  • 3 soveværelser
  • 2 badeværelser
  • 6 gæster
  • 4 senge

Haus Springpfuhl Eg Villa ligger i Marzahn-Hellersdorf område i Berlin og består af 3 værelser, et fuldt udstyret køkken og 2 badeværelser. Dette sted har også en terrasse.

Gæsterne kan nyde haven udsigt fra deres værelser.

Østsidens Galleri er ca. 15 minutters kørsel væk. Gæsterne kommer til Springpfuhl-Passage på 8 minutters tur til fods. Du kan komme til Gärten der Welt om få minutter i bil. Villaen ligger ca. 350 meter fra Merler Weg busstoppestedet og inden for 5 minutters gang fra S Springpfuhl togstation.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Haus Springpfuhl Eg Villa Berlin
Idyllisches Haus Mitten In Berlin
pris kun for mobil

Idyllisches Haus Mitten In Berlin

8.2
Meget godt 42 anmeldelser
3.9 km fra overnatningsstedet
USD 361 USD 325
pr. nat
Apartment Berlin | Garden, Terrace, Nature
pris kun for mobil

Apartment Berlin | Garden, Terrace, Nature

9.0
Fantastisk 48 anmeldelser
4.1 km fra overnatningsstedet
USD 191 USD 172
pr. nat
Bungalow Gartenidyll, Berlin
pris kun for mobil

Bungalow Gartenidyll, Berlin

6.9
Behagelig 31 anmeldelser
4.2 km fra overnatningsstedet
USD 195 USD 176
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Berlin Brandenburg Lufthavn
    25 km

    Togstationer

    Train Station Ostbahnhof
    8 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Serviceydelser

    • Vagtservice

    Spisemuligheder

    • Udendørs spiseområde

    I køkkenet

    • Kedel
    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    For børn

    • Tremmesenge/vugger
    • Brætspil

    Fritid

    • Have
    • Grillfaciliteter

    På værelser

    • Varme
    • Dagligstue
    • Terrasse
    • Havemøbler
    • Spisebord

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
    • Røgdetektorer
    • Brandslukkere

    Kæledyr

    • Kæledyr ikke tilladt !

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 16:00 indtil 23:00
    Udtjekning: fra 06:00 indtil 10:00
    Ofte stillede spørgsmål
    • Er der parkering i nærheden af Haus Springpfuhl Eg Villa?
      Ja, der er en parkeringsplads til rådighed for gæsterne i Haus Springpfuhl Eg Villa.
    • Hvor meget koster det at bo på Haus Springpfuhl Eg Villa?
      Prisen for en overnatning i Haus Springpfuhl Eg Villa er 261€.
    • Hvad er reglerne for ind- og udtjekning på Haus Springpfuhl Eg Villa?
      Gæster på Haus Springpfuhl Eg Villa skal checke ind senest 23:00 og checke ud senest 10:00.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Berlin Brandenburg Lufthavn
    25 km

    Togstationer

    Train Station Ostbahnhof
    8 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked

    Få dit personlige tilbud

    Hvilket hotel i Berlin passer til mig?

    Find ud
    Haus Springpfuhl Eg Villa Berlin

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk